خرداد ۳, ۱۳۹۸
Asus DSL-G31 انواع مودم

آموزش تنظیمات مودم Asus DSL-G31 به صورت تصویری

راهنمای تنظیم سریع:

۱٫ آدرس IP پیش فرض این مودم ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ و Subnet Mask آن ۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۵٫۰ است. این مقادیر قابل تغییر است اما در این راهنما ما از مقادیر پیش فرض جهت تنظیم استفاده می کنیم. تنظمات IP کارت شبکه متصل شده را برای اتصال صحیح تنظیم کنید، اگر از نحوه این کار اطلاع ندارید به لینک زیر مراجعه کنید.

۲٫ تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید:

 addressbar

 

۳٫ بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض admin و admin (بصورت حروف کوچک) است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.

 توجه:

الف. این Username و Password را با Username و  Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.

ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظیمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید.

login 2

۴٫ بعد از ورود موفق به صفحه تنظمیات مودم ،صفحه زیر را مشاهده خواهید :

در نمای کلی کنسول سمت چپ تمامی تنظیمات مودم و در سمت راست صفحه خلاصه ای از تنظیمات انجام شده از جمله نام شبکه، سطح امنیت، خاموش یا روشن بودن Wireless و Mac Address و IP Address مودم مشاهده میگردد. لازم به توضیح است که تمامی تنظیمات مودم از منوی More Config (سمت راست پایین) نیز قابل دسترسی می باشد. در وسط صفحه نیز تعداد Client های متصل به شبکه، نام مودم و خلاصه ای از تنظیمات و ارتباط یا عدم ارتباط به Internet نمایش داده شده است.

DSL-G31 (1)

۵٫ جهت انجام تنظیمات و وارد کردن اطلاعات مربوط به سرویس دهنده اینترنت (ISP) به وسیله Wizard روی آیکون کره زمین در وسط صفحه کلیک کنید. پس از باز شدن صفحه جدید در سمت راست صفحه در مقابل Quick Internet Setup روی GO کلیک کنید.

DSL-G31 (2) 

 

۶٫ در صورت اتصال صحیح مودم به کامپیوتر و خط تلفن و برقراری سرویس DSL از طرف سرویس دهنده مودم به صورت اتوماتیک شروع به عملیات نصب و تنظیمات مینماید در غیر اینصورت میبایست روی Skip Manual Setting کلیک کنید.

 DSL-G31 (3)

 

۷٫ در مرحله بعدی می بایست کشور و سرویس دهنده خود را از لیست انتخاب کنید و در صورتیکه شرکت سرویس دهنده اینترنت شما در لیست وجود ندارد گزینه Not List را انتخاب و مقادیر VPI و VCI به صورت پیش فرض در نظر گرفته شده و امکان دارد سرویس دهنده های مختلف از مقادیر دیگری استفاده کنند (عموما این مقادیر به ترتیب ۰ و ۳۵ میباشند ازجمله ISP مخابرات ولی لازم است مقدار صحیح آنرا از سرویس دهنده خود بپرسید) و سپس روی Next کلیک کنید.

DSL-G31 (4) 

 

۸٫ در صفحه بعد در قسمت Connection Type گزینه PPP over Ethernet (PPPoE) را انتخاب و در قسمت Encapsulation Mode گزینه LLC/SNAP-BRIDGING را انتخاب و سپس روی Next کلیک میکنیم.

DSL-G31 (5) 

 

۹٫ در صفحه بعد میبایست User و Password که از شرکت سرویس دهنده در اختیار شما گذاشته شده وارد کرده و بدون ایجاد هیچگونه تغییر در دیگر گزینه ها روی Apply کلیک نمایید. (وارد کردن PPPoE Service Name اختیاری است وصرفاً جهت اختصاص دادن یک اسم به سرویس اینترنت شما استفاده میگردد)

 DSL-G31 (6)

 

۱۰. در صفحه بعد یک نمای کلی از تنظیمات انجام شده نمایش داده شده که پس از چک کردن مجدد اطلاعات وارد شده می بایست روی Save/Reboot کلیک کنید.

لازم به توضیح است که پس از کلیک روی گزینه Save/Reboot این عملیات حدود ۵۵ ثانیه زمان می برد و سپس مودم به صورت خودکار راه اندازی مجدد میگردد. جهت کسب اطمینان از اعمال تغییرات بهتر است پس از اتمام عملیات راه اندازی مجدد، مودم را خاموش و پس از ۵ ثانیه روشن کنیم.

DSL-G31 (7)

تنظیمات وایرلس مودم Asus DSL-G31

به منظور تغییر نام سرویس Wireless گزینه (Wireless Name SSID) را از ASUS به هر نام دلخواه تغییر میدهیم. مودم به صورت پیش فرض کلمه عبوری جهت استفاده از سرویس Wireless در نظر نگرفته است و میبایست جهت محافظت از سرویس خود و جلوگیری از ورود و استفاده افراد غیر مجاز در قسمت Authentication Method گزینه WPA2-Personal را انتخاب کنید پس از انجام این تغییر Box جدیدی جهت وارد کردن Password به نام WPA Pre-Shared key باز میشود پس از وارد کردن Password مورد نظر روی Finish کلیک و جهت اعمال تغییرات تا راه اندازی مجدد مودم صبر کنید.

بدیهی است که از این پس ورود به شبکه Wireless و استفاده از این سرویس مستلزم وارد کردن Password تعریف شده در قسمت Authentication Method میباشد

 DSL-G31 (8)

 

امیدواریم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید.

0

Related posts

مودم Asus DSL-G31

wolverine

آموزش تنظیمات مودم D-Link DSL-2750U به صورت تصویری

wolverine

مودم D-Link DSL-2600U

wolverine

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of