Home / اخبار / استفاده مداوم از گوشی‌های هوشمند و تاثیر آن بر مغز شما

استفاده مداوم از گوشی‌های هوشمند و تاثیر آن بر مغز شما

 

use-of-smartphone-and-affect-on-ur-brain-0

این روزها هرکسی را ببینید یک گوشی تلفن همراه در دست دارد به گونه ای که آن را نمیتوتند از خودش دور کند و به محض نبود آن یک واکنش غیر ارادی از این دست افراد مشاهده میشود . وابستگی به تلفن همراه به گونه ای شده که دیگر فقط تماس برفرار کردن از طریق این وسیله ی شخصی یک عمل پیش پا افتاده است و بشر امروزی کوچکترین کارهایش را هم با همین تلفن هوشمندش انجام میدهد غافل از اینکه استفاده ی زیاد از این وسیله چه تاثیرات منفی میتواند بر ذهن داشته باشد.با مودمها ادامه ی این مقاله را دنبال کنید.

 

use-of-smartphone-and-affect-on-ur-brain-1

 
تاثیر موبایل برانسان از نظر روانشناسی:

افسردگی، پرخاشگری و عدم توانایی مغز برای پاسخ دادن به نیازهای ضروری بخش کوچکی از تاثیر موبایل بر مغز انسان است. البته باید بدانید بجز زندگی فردی هر شخص زندگی اجتماعی و روابط اجتماعی نیز تحت الشعاع قرار میگیرند چه بسا فرد با روحیه ای پرخاشجو و افسرده وارد اجتماع شده و تاثیر آن به مراتب بیشتر است
فرد دیگر توانایی تنهایی ندارد البته نه تنهایی که با دوستان و آشنایان پر شود بلکه همواره به گوشی خود روی می آورد و میخواهد به بیانی تنهایی خود را پر کند در صورتی که ذهن خویش را مشوش تر ساخته.
در نظر داشته باشید که تاثیر موبایل بر مغز آن‌طور که اکنون به آن اشاره کردیم، ازنظر روانشناسی است. مبحث مهمی دیگری که در این رابطه وجود دارد، مضرات مستقیم گوشی‌های هوشمند بر سلول‌های بدن و تاثیر امواج الکترومغناطیسی آن‌ها بر سلامت ما است.که در مقاله ای دیگر به تفسیر آن میپردازیم

با مودمها همراه باشید.

About زهرا ایمن

زهرا در رشته‌ی فناوری اطلاعات دانش آموخته و علاقه زیادی به برنامه نویسی و گذری بر اخبار روز دنیای آی تی دارد. وی مقالات از این دست را زیاد دنبال میکند و با شما به اشتراک میگذارد .

Check Also

کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب

کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب

قابلیت کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب در ویندوز 10 کار کردن با اپلیکیشن …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE