Home / اخبار / افزوده شدن بیش از ۱۰ هزار بازی و اپلیکیشن به Internet Archive

افزوده شدن بیش از ۱۰ هزار بازی و اپلیکیشن به Internet Archive

Internet Archive یک کتابخانه دیجیتالی مستقر در سانفرانسیسکو است که ماموریتش آنطور که در وبسایت آن آمده فراهم نمودن «دسترسی جهانی به هر دانشی» است.

این کتابخانه دیجیتالی با کمترین جنجال خبری، هفته گذشته مجموعه نرم افزاری تازه ای از Amiga را به آرشیو خود اضافه نمود. آمیگا، کامپیوتر شخصی متعلق به اواسط دهه هشتاد میلادی است که بیشتر به خاطر گرافیک فوق العاده بازی هایش در آن دوران شهرت دارد.

مجموعه جدید افزوده شده به Internet Archive هم دربرگیرنده ۱۰ هزار بازی، اپلیکیشن و دمو می شود. البته اینکه آیتم های یاد شده نخستین بار است در این آرشیو دیده می شوند یا خیر مساله ایست که همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد، در هر حال اگر دلتان برای دوران طلایی بازی با کامپیوترهای شخصی تنگ شده میتوانید سری به این آدرس بزنید و مستقیما از داخل مرورگر خود یکی از آن بازی ها را اجرا نمایید.

نکته پایانی که باید به آن اشاره نماییم این است که مشخص نشده چه تعداد از این بازی ها قبلا به اینترنت آرکایو اضافه شده بودند و برای نمونه در خبری که سال ۲۰۱۳ منتشر گردید، آمده بود که ۳۰ گیگابایت بازی و اپلیکیشن برای آمیگاه کومودر این آرشیو قرار گرفته اند.

About زهرا ایمن

زهرا در رشته‌ی فناوری اطلاعات دانش آموخته و علاقه زیادی به برنامه نویسی و گذری بر اخبار روز دنیای آی تی دارد. وی مقالات از این دست را زیاد دنبال میکند و با شما به اشتراک میگذارد .

Check Also

کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب

کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب

قابلیت کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب در ویندوز 10 کار کردن با اپلیکیشن …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE