Home / اخبار / اولین ماهواره ضبط تصاویر واقعیت مجازی

اولین ماهواره ضبط تصاویر واقعیت مجازی

استارتاپ SpaceVR اخیراً قراردادی با NanoRacks، کمپانی مسئول آزمایشگاه تجاری ایستگاه فضایی بین المللی، امضا نموده تا ماهواره واقعیت مجازی خود را در سال ۲۰۱۷ میلادی و از طریق یکی از موشک های فالکون ۹ اسپیس اکس به فضا بفرستد. NanoRacks قرار است به اسپیس وی آر در توسعه Overview 1، ماهواره ای که به دوربین دوگانه استارتاپ مورد اشاره مجهز شده، یاری رساند و ماموریت ارسال آن به ایستگاه فضایی، به کمک کپسول Dragon اسپیس اکس صورت می گیرد.

اسپیس وی آر برای نخستین بار در سال ۲۰۱۵ و در قالب یک پروژه کیک استارتر شروع به کار کرد. استارتاپ مورد اشاره در آن زمان می خواست تجهیزاتی مجهز به ۱۲ دوربین را به ایستگاه فضایی بفرستد که به کمک آنها، امکان تصویربرداری سه بعدی و ۳۶۰ درجه از فضا فراهم می آمد.

با این همه، کمپین جذب سرمایه اسپیس وی آر شکست خورد و سرمایه ای به مراتب کمتر از رقم ۵۰۰ هزار دلاری مد نظر آن جمع آوری شد. بعد از این شکست، اسپیس وی آر مجدداً کمپینی دیگر به راه انداخت که میزان سرمایه معقولانه تری برای آن در نظر گرفته شده بود اما آن هم ناکام ماند.

در هر صورت، ماه آوریل گذشته استارتاپ مذکور اعلام کرد که به سرمایه ای ۱٫۲۵ میلیون دلاری دست پیدا کرده و از این پول برای ساخت ماهواره ای مکعبی شکل که به صورت مستقل در مدار زمین خواهد چرخید استفاده می نماید؛ ماهواره ای که اسپیس وی آر آن را «اولین نمونه مجهز به دوربین واقعیت مجازی جهان» نامیده است. ناگفته نماند که اسپیس وی آر می خواهد پس از استقرار ماهواره مورد اشاره در فضا، اشتراک تماشای ویدیوهای ضبط شده را به فروش برساند و می گوید «مردم با مشاهده آنها، به گونه ای در تصویر غرق خواهند شد که گویی خود در آن جا حضور دارند.»

About زهرا ایمن

زهرا در رشته‌ی فناوری اطلاعات دانش آموخته و علاقه زیادی به برنامه نویسی و گذری بر اخبار روز دنیای آی تی دارد. وی مقالات از این دست را زیاد دنبال میکند و با شما به اشتراک میگذارد .

Check Also

کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب

کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب

قابلیت کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب در ویندوز 10 کار کردن با اپلیکیشن …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE