Home / اخبار / اپلیکیشن How is the world feeling و کاهش خودکشی

اپلیکیشن How is the world feeling و کاهش خودکشی

اپلیکیشنی به اسم How is the world feeling ( دنیا چه احساسی دارد؟) برای iOS و اندروید بزرگترین تحقیقات مربوط به سلامت روانی را انجام میدهد.

هدفاین برنامه جمع آوری داده های مربوط به مردم عادی از سراسر جهان برای تشخیص الگوهای احساسیمیباشد.

how-is-the-world-feeling

سپس این داده هابه صورت اپن سورس در اختیار متخصصان سلامت روان قرار میگیرند تا راهی برای کاهش خود کشی ارایه شود.

سالیانه یک میلیون زن و مرد خودکشی می کنند این رقم از رقم مرگ و میرها در اثر سرطان سینه، جنگ و خشونت بسیار بیشتر است، خودکشی به یک اپیدمی در سراسر جهان تبدیل شده و تنها یک دلیل دارد نداشتن سلامت روان.

 

 

 

استفاده از این اپلیکیشن فقط چند ثانیه طول میکشد. از مردم خواسته می شود یک احساس را از میان، شادی، غم، اضطراب، عصبانیت، احساس آرامش یا احساس قدرت انتخاب کنند و مشخص کنند شدت این احساس در آنها به چه میزان است.

همچنین از آنها خواسته می شود به چند سئوال پاسخ دهند مثلا به هنگام تنهایی چه می کنید؟

با این کار کاربر می تواند بعد از اینکه هفت روز از اپلیکیشن استفاده کرد با توجه به داده های شخصی که به صورت روزانه ارائه می دهد توصیه های مربوط به راه های شادتر شدن را دریافت کند. همچنین امکان مشاهده ی احساسات مردم دنیا نیز در قالب نمودارها و نقشه هایی فراهم خواهد شد.

اگر این اپلیکیشن الگوهایی در احساسات شما پیدا کند که نیاز به مطرح شدن داشته باشند ابزارها و منابع مفید در اختیار شما قرار میگیرند.

 

بنیان گذار این پروژه  Lee Crockford در این مورد گفت: به سلامت جسم بیش از سلامت روان اهمیت داده می شود، خودکشی یک قاتل خاموش است.

 

با مودمها همراه باشید

 

About زهرا ایمن

زهرا در رشته‌ی فناوری اطلاعات دانش آموخته و علاقه زیادی به برنامه نویسی و گذری بر اخبار روز دنیای آی تی دارد. وی مقالات از این دست را زیاد دنبال میکند و با شما به اشتراک میگذارد .

Check Also

پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ویستا

پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ویستا

پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ویستا ماه آینده پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ویستا برخی از …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE