Home / اخبار / درباره کپچاهای نامرئی گوگل بدانید

درباره کپچاهای نامرئی گوگل بدانید

درباره کپچاهای نامرئی گوگل بدانید

شرکت گوگل در حال بروزرسانی سیستم کپچاها میباشد این سیستم به طور هوشمندانه ای تشخیص میدهد که در حال ارتباط با انسان است یا ربات.این سیستم از کپچاهای نامرئی استفاده میکند برای اینکه کامل درباره کپچاهای نامرئی گوگل بدانید با مودمها همراه باشید.

درباره کپچاهای نامرئی گوگل بدانید - گربه چی

طبق گزارش وب‌سایت Ghacks این کپچاهای نامرئی بگونه ای طراحی شده اند که ورود به سرویس ها و وبسایت ها را توسط انسان یا ربات تشخیص میدهند
در حال حاظر استفاده از اگوریتم Invisible Recaptcha یعنی همان کپچاهای نامرئی در دستور کار خیلی از وب سایت ها قرار گرفته است باید این نکته را خاطر نشان کرد که این سیستم یک گام از دیگر سیستم های کپچا جلوتر است.

نحوه ی کار این کپچاهای نامرئی به این صورت است که کاربر برای وارد شدن به سایت فقط باید تیک گزینه ی “I’m not a robot” را بزند بجز این مورد اگر سیستم به انسانی بودن کاربر شک کند یک الگوریتم برای حل یک کپچا برای او در نظر میگیرد در این میان ممکن است از کاربر درخواست شود تا از میان چند تصویری که پیش روی او قرار دارد نمونه هایی که در آنها تابلوی راهنمایی رانندگی وجود دارد را مشخص کند.

invisible-captcha-1

 

 

کپچاهای نامرئی برای کاربرانی که از شبکه خصوصی Tor یا شبکه های خصوصی مجازی استفاده میکنند مناسب نمیباشد چون در اکثر موارد اسپمرها هم از تغیر آدرس آی پی استفاده میکنند گوگل ورود این کاربران را باطرح یک معما در دستور کار قرار میدهد

 

 

با مودمها همراه باشید

About زهرا ایمن

زهرا در رشته‌ی فناوری اطلاعات دانش آموخته و علاقه زیادی به برنامه نویسی و گذری بر اخبار روز دنیای آی تی دارد. وی مقالات از این دست را زیاد دنبال میکند و با شما به اشتراک میگذارد .

Check Also

کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب

کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب

قابلیت کار کردن با اپلیکیشن پیش از نصب در ویندوز 10 کار کردن با اپلیکیشن …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE