Home / آموزش / رمزهایی که اطلاعات شما را به باد می دهند

رمزهایی که اطلاعات شما را به باد می دهند

کارشناسان پس از انجام تحقیقات گسترده به این نتیجه دست یافتند که بیش از نیمی از کاربران در فضای مجازی، از اپلیکیشن های سرگرمی گرفته تا مبادلات گسترده اقتصادی، نام کاربری و کلمات عبوری مشابه دارند. که این کار را برای هکرها بسیار ساده کرده است. همچنین انتخاب کلمات عبور بسیار ساده از دیگر دلایلی ست که به هکرها و افراد سودجو امکان سواستفاده از حساب های کاربری را فراهم می کند. برای مثال نیم بیشتری از افراد برای جلوگیری از فراموش شدن کلمات عبور، نام فرزند، تاریخ تولد، شماره تلفن و … انتخاب می کنند. و یا حتی به تازه گی یکی از موسسات برای کلمه عبور وای فای خود رمز “ABCDE12345” را انتخاب کرده بود که در مدت زمان کوتاهی هک شد.‫

password
در این پست به چند شیوه موثر در رمزگذاری موفق می پردازیم:

سیاست گذاری:

با توجه به میزان اهمیت حساب کاربری و یا میزان اعتبار شرکت ارائه دهنده خدمات رمزگذاری را انجام دهید. این روش میزان اهمیت حساب کاربری شما را بار دیگر به شما یادآوری می کند.
مانیتورینگ:

بسیاری از شرکت های ارائه دهنده خدمات حساب کاربری، این امکان را برای کاربران در نظر گرفته است تا در هر زمان و یا مکانی فعالیت های حساب کاربری خود را در نظر بگیرند. برای مثال ایمیل های ارسال شده از سوی سرور اصلی شما گاهی به منزله هشدار است. هرگز بدون توجه به محتوای ایمیل ها آن را پاک نکنید. چرا که ممکن است کاربری با نام و کلمه عبور شما از سیستم متفرقه وارد حساب کاربری شما شده باشد. هشدارها را جدی بگیرید

کاربران دیگر را مطلع سازید:

ممکن است شما مدیر مجموعه ای باشید که روزانه بین کارمندان شما و دیگر موسسات ایمیل ها و پیام هایی رد و بدل می شود. پس به کارمندان خود آموزش دهید که هرگز از یک حساب کاربری مشترک در امور اداری و امور شخصی خود استفاده نکنند و تا حد امکان نکات امنیتی در رمزگذاری را رعایت کنند.

چرا که در صورت بروز از دست رفتن اطلاعات یک کاربر، امکان به خطر افتادن موسسه و یا شرکت شما نیز محتمل است.

با مودمها همراه باشید.

About زهرا ایمن

زهرا در رشته‌ی فناوری اطلاعات دانش آموخته و علاقه زیادی به برنامه نویسی و گذری بر اخبار روز دنیای آی تی دارد. وی مقالات از این دست را زیاد دنبال میکند و با شما به اشتراک میگذارد .

Check Also

پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ویستا

پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ویستا

پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ویستا ماه آینده پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ویستا برخی از …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE