خرداد ۳, ۱۳۹۸
آموزش ترفند

روشهایی برای بهبود آنتن دهی گوشی های هوشمند

در ادامه روش هایی را برای بهبود آنتن دهی گوشی شما معرفی خواهیم کرد:

 خاموش روشن کردن گوشی

این راه حل بسیار ساده، می‌تواند در بسیاری از موارد کار آمد باشد. با خاموش/روشن کردن گوشی، آنتن دستکاه دوباره شروع به جستجو کرده تا به دکل‌های مخابراتی دیگری متصل شود. البته روشن/خاموش کردن حالت Air Plane هم می‌تواند کاری مشابه را انجام دهد.

 خارج کردن گوشی از حالت Power-Saving

بعضی از گوشی‌ها، در هنگام کم شدن شارژ باتری، قابلیتی به نام ذخیره انرژی یا Power-Saving را فعال می‌کنند تا بدین وسیله، مصرف باتری را پایین بیاورند تا کاربر بتواند زمان بیشتری از گوشی استفاده نماید. فعال شدن این حالت، بر روی آنتن دهی دستگاه هم تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود تا انرژی کمتری در اختیار آنتن قرار داده شود. لذا قدرت ارسال سیگنال‌های رادیویی کاهش پیدا خواهد کرد. بهتر است در مکان‌هایی که نمی‌توانید به خوبی سیگنال‌های مخابراتی را دریافت کنید، این حالت را غیر فعال نمایید و دوباره شبکه را جستجو کنید.

موقعیت مکانی خود را تغییر دهید

نحوه گرفتن گوشی می‌تواند یکی از عوامل موثر بر روی آنتن دهی دستگاه باشد. اگر دست‌تان، روی آنتن قرار بگیرند، بدیهی است که عملکرد آن کمی تضعیف می‌شود. به هر حال، اگر محل قرار گیری آنتن گوشی‌تان را بدانید، می‌توانید کاری کنید که راحت‌تر سیگنال‌ها را دریافت نمایید. علاوه بر این، اگر در محیط سربسته‌ای قرار دارید و با مشکل دریافت سیگنال مواجه هستید، بهتر است از آن جا خارج شده و وارد فضایی سر باز شوید. سیگنال‌های مخابراتی در محیط‌های بسته به دلیل محصور شدن توسط دیوارها، حضور کم رنگی دارند. علاوه بر این، نرم افزارهایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا شدت سیگنال‌های رادیویی را در مکانی که قرار دارید، مشاهده نمایید.

از پوشش اپراتور خود در مناطقی که سفر می‌کنید مطلع شوید

اگر در حال مسافرت در جاده‌های بین شهری هستید، احتمالا به دلیل دور بودن از دکل‌های مخابراتی، نخواهید توانست سیگنال‌ها را به خوبی دریافت کنید. تنها راه این است که به رانندگی خود ادامه دهید تا به مکانی برسید که پوشش شبکه برای شما فراهم باشد. علاوه بر این، دسترسی به سیگنال‌های مخابراتی، در مکان‌های مرتفع، راحت‌تر خواهد بود. لذا اگر در جایی قرار دارید که پوشش شبکه در آن مکان ضعیف بوده، بهتر است به محیط‌های مرتفع نقل مکان کنید.
گوشی خود را عوض کنید

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، آنتن‌های ارتباطی و مخابراتی نیز بهبود یافته‌اند. به این دلیل که گوشی‌های پرچمدار به جدیدترین تکنولوژی‌های ارتباطی مجهز هستند، لذا می‌توانند آنتن دهی بهتری نسبت به گوشی‌های قدیمی‌تر داشته باشند.

 اپراتور خود را عوض کنید

در هر کشور، شرکت‌های مختلفی وظیفه توسعه زیر ساخت‌های ارتباطی را دارند. همان طور که اشاره کردیم، هر چقدر اپراتوری بتواند دکل‌های بیشتری را در نقاط مختلف نصب کند، کاربران می‌توانند پوشش بهتری داشته باشند. لذا به عنوان کسی که برای استفاده از زیر ساخت‌های ارتباطی کشورتان هزینه پرداخت می‌کنید، بهتر است با تحقیق در مورد کیفیت ارائه سرویس توسط اپراتورهای موجود در کشور، بهترین گزینه را انتخاب کنید تا بتوانید در مناطق مختلف با خیال راحت از تلفن خود استفاده نمایید.

 استفاده از تماس به وسیله Wi-Fi

البته این قابلیت ممکن است در همه جا در دسترس نباشد. اما به هر حال در مکان‌های سر بسته‌ای که به Wi-Fi دسترسی دارید، به راحتی قادر خواهید بود تماس‌های صوتی و تصویری برقرار کنید. از آن جا که اکثر این تماس‌ها رایگان هستند، هم صرفه اقتصادی دارند و هم (در صورت بهره گیری از اینترنت پر سرعت) می‌توانند تجربه یک تماس با کیفیت بالا را در اختیارتان بگذارند.0

Related posts

به منوی راست کلیکتون برنامه اضافه کنین

زهرا ایمن

ترفند در Stories اینستاگرام

زهرا ایمن

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of